İZOKES SU-KES SIVI PLASTİK İZOLASYON

İZOKES SU-KES SIVI PLASTİK İZOLASYON

Katran asfalt ve solvent içermeyen, boyanabilen, güneş ışınlarına dayanıklı uzun ömürlü bir izolasyon maddesidir. Türk Standartlarına uygun imal edilmektedir.

ÖZELLİKLERİ:
Elastomerik bir kopolimer ihtiva eder. Tatbik edildiği yüzeye çok iyi yapışır. Elastikiyeti nedeniyle çatlama yapmaz. Su ile inceltilebilir ve temizlenebilir.

UYGULAMA:
Uygulanacak yüzeyler üzerindeki yağ, kir, toz ve gevşek tabakalar temizlenmelidir. Öncelikle %25 su ile inceltilmiş İZOKES, bir kat astar olarak sürülür. Bu astar üzerine 2.ve 3. kat olarak İZOKES inceltilmeden uygulanır. Uygulanan her kat bir evvelki katın uygulanmasından en geç 48 saat içinde sürülür.

Aktif çatlaklarda, suyun toplanıp beklediği alanlarda İZOKES fibrocam veya örgücam elyafı ile takviye edilmelidir. İZOKES’i +5 C üzerindeki sıcaklıklarda ve kuru havalarda uygulayınız. Uygulandıktan sonra 5-6 saatlik kuruma müddeti içinde havanın yağmursuz olmasına dikkat ediniz. İZOKES mekanik darbelere karşı korunmalı, üzerinde gezilecek ise koruyucu bir tabaka yapılmalıdır.

UYGULANACAK YÜZEYLER:
Çatılar temeller bodrum duvarları ve su tecridi gereken her türlü malzeme üzerine uygulanan bir izolasyon maddesidir. Bu nedenle İZOKES, sıva, brüt beton, ytong, asbest çimento levha ve bütümlü yüzeylere rahatlıkla tatbik edilebilir. Demir ve çelik yüzeyler ise öncelikle Antipas ile astartanmalıdır.

SARFİYAT:
Uygulanacak yüzeye bağlı olarak, düşeyde 3 katta 1 m²’ye ortalama 0,8 kg; yatayda 3 katta 1 m²’ye yaklaşık 1 veya 1.2 kg uygulanır.

Call Now ButtonMüşteri Hattı